Aktualności


Easy2HR - czyli nie bójmy się Działu Kadr

12 czerwca, 2023

Easy2FER to nowa, intuicyjna w obsłudze aplikacja internetowa od Ferrodo Computer, stworzona z myślą o wsparciu pracy działów HR, kadry kierowniczej oraz pracowników.

Pracownik

- złoży wniosek o absencję/pracę zdalną, a jeśli jego wniosek nie został jeszcze rozpatrzony, może go wycofać
- otrzymuje dostęp do graficznego planu absencji (w kontekście miesięcznym, kwartalnym i rocznym) i powiadomienie e-mail na każdym etapie obsługi zawnioskowanej absencji
- samodzielnie zweryfikuje historię swoich wniosków o nieobecność, wygeneruje bieżący bilans urlopowy
- pobierze PIT-11 za rok podatkowy, jeśli dział kadr i płac udostępni rozliczenie

Kadra kierownicza / dział HR.

- otrzymuje dostęp do graficznego podglądu planu absencji (w kontekście miesięcznym, kwartalnym i rocznym) i powiadomienie e-mail na każdym etapie obsługi zawnioskowanej absencji.
- szybko zweryfikuje ewentualne konflikty absencji osób wzajemnie się zastępujących, co ma szczególne znaczenie w przypadku planowania urlopów.
- sprawnie rozpatrzy oczekujące wnioski
- zarejestruje w programie Fer4HR informację z datą i godziną odbioru PIT-11

Zapraszamy do zarezerwowania bezpłatnej, indywidualnej prezentacji w naszym dziale wdrożeń:

Pozdrawiamy,
Marta Gończar-Stengert +48 503 199 730
Lucyna Roehr-Braniecka +48 503 199 727
@Rezerwacja i prezentacja

eHandel 3.0, a może nawet 3.5

19 kwietnia, 2023

Technologie internetowe zmieniają się w zawrotnym tempie i nowo opracowana aplikacja po krótkim czasie eksploatacji zaczyna być „przestarzała”. Dlatego właśnie przed rokiem zdecydowaliśmy o napisaniu całkowicie nowej wersji (już trzeciej) eHandlu, opartego na najnowocześniejszych narzędziach. Dla wtajemniczonych dodam, że chodzi o stworzoną przez Facebooka bibliotekę React.

Dzięki wykorzystaniu tego narzędzia stworzyliśmy aplikację w pełni dostosowującą się urządzenia, na którym jest uruchamiana. Na urządzeniach wyposażonych w system Android lub iOs może nawet pracować jak aplikacja.

Przypomnijmy przy okazji, że nasz eHandel to aplikacja typu B2B, czyli platforma internetowa umożliwiająca firmom prowadzenie transakcji handlowych. Tych z Państwa, którzy już korzystają z naszego eHandlu zachęcamy do kontaktu, celem omówienia warunków upgradu, a tych, którzy jeszcze z niego nie korzystają zachęcamy do zakupu i wdrożenia.

Kanał internetowy jest dzisiaj niezbędnym narzędziem handlowym w większości firm produkcyjnych i handlowych.

PIT-ologia, czyli jak szybko i sprawnie wysłać PIT-y za 2022 rok

12 stycznia, 2023

Ze względu na liczne zmiany w zakresie prawa podatkowego, w które obfitował rok 2022, pojawiają się wątpliwości, jak prawidłowo wystawić deklaracje PIT za ten okres. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, przygotowaliśmy krótkie, zdalne szkolenie w formie webinarium pn.: Rozliczenia podatkowe PIT w programie Fer4HR w wersji 1.75.2”, dzięki któremu sprawnie przejdą Państwo przez proces tworzenia i wysyłki Pit- ów.

Plan szkolenia:
1. Polski Ład i Polski Ład 2.0 a rozliczenia podatkowe za rok 2022 – omówienie obowiązujących zasad.
2. PIT-11(29) za 2022 oraz pozostałe deklaracje roczne
- informacje podstawowe dotyczące zmian, w tym forma i terminy przesyłania deklaracji.
3. Omówienie najczęściej pojawiających się trudności przy PIT-11, w tym wskazówki, jak prawidłowo wykazać na deklaracji zasiłki macierzyńskie.
4. Sygnalizacja zmian w programie Fer4HR - obsługa oświadczeń i wniosków mających wpływ na wysokość podatku w 2023 roku w związku z objaśnieniami MF z 30 grudnia 2022 roku do PIT-2 (konieczność rozdzielenia warunków dla podatku i składek dla uop i uz).
5. Odpowiedzi na pytania (również w trakcie webinarium w formie aktywnego czatu).

Data: 19.01.2023r, godzina 10:00, czas trwania ok. 60 min (z możliwością przedłużenia w przypadku dużej ilości pytań).

Wszystkich zainteresowanych udziałem w szkoleniu prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta celem zapisania się na webinarium.

Wagi najazdowe na halach zakupowych

23 września, 2022

W Ferrodo Computer stawiamy na synergię oprogramowania i biznesu. Już od 30 lat tworzymy rozwiązania ERP, które każdego dnia rozwijają, optymalizują i wspomagają biznes. Mogą wspomóc także Twój biznes!

Potrzeby firm się różnią - dzięki systemowi Ferrodo ERP realizujemy sprawnie i kompleksowo nie tylko procesy kadrowe, księgowe, handlowe czy magazynowe. Optymalizujemy też logistykę, nawet jeśli stoją za nią skomplikowane procesy. Trudne zadania dają jednak najwięcej satysfakcji, dlatego chcielibyśmy podzielić się krótką historią z ciekawego, lecz ambitnego wdrożenia, które zrealizowaliśmy dla jednego z liderów na rynku dystrybucji produktów FMCG w Polsce.

Stawiając na jeszcze większą wygodę klientów w trakcie zakupów, wspomniana sieć wdrożyła nowoczesne rozwiązanie logistyczne. Celem projektu była instalacja wag najazdowych na halach zakupowych. Należało przygotować sprawny i automatyczny system weryfikacji zakupów, który szybko i wygodnie sprawdzi wózek z zakupami klienta. Taki, przy którym wystarczy wjechać wózkiem na wagę i podążać za wskazówkami na ekranie.

Jaka była w tym nasza rola? Dość kluczowa - wymagająca fuzji potrzeb z nowoczesnymi rozwiązaniami IT. Stworzyliśmy dedykowaną aplikację obsługującą wagi najazdowe, wraz z komunikatami i awaryjnym procesem do realizacji (jeśli wykryta będzie niezgodność). Aplikacja dedykowana to jednak nie koniec - proces sprzedaży wymagał rozbudowy systemu o funkcjonalność rejestracji wózków klientów, z których każdy ma własny numer i ciężar. Aby sprawnie reagować na potencjalne niezgodności z wag najazdowych, opracowaliśmy także nowy proces rekontroli wózka, realizowany w stworzonej przez nas aplikacji mobilnej.

Proces wdrożenia trwał kilka miesięcy - pierwszy etap rozpoczął się w marcu 2021 roku. Zainstalowano wtedy pierwsze trzy wagi, kontrolowane przez nasze oprogramowanie. Po pozytywnych testach przystąpiono do kolejnych wdrożeń. W szybkim tempie wagi były zainstalowane w 159 hurtowniach na terenie kraju. Od tego czasu skontrolowano elektroniczne ponad 1,5 milionów wózków, a liczba ta wciąż rośnie

Efekty wdrożenia pojawiły się szybko: czas obsługi klienta skrócił się o połowę, a ilość ręcznych kontroli nawet o 80%. Zmniejszyło to jednocześnie liczbę błędów ludzkich, przy manualnym skanowaniu towaru. W dosłownym znaczeniu przekłada się to lepszą analitykę zakupów i mniejsze straty, w tym finansowe.

Sumarycznie dzięki powyższemu wdrożeniu, zakupy w hurtowniach są jeszcze przyjemniejsze! A logistyka efektywniejsza. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tych zmian i wspierać sektor FMCG.

Nowa deklaracja VAT7 i nowy plik JPK_VAT

18 luty, 2022

W związku z ostatnimi zmianami związanymi z nową deklaracją Vat7 oraz strukturą plików Jpk_vat obowiązującą od stycznia 2022 prosimy o weryfikację, czy posiadacie Państwo aktualne wersje oprogramowania:

Lista modułów:

1. FerExJpk - aktualnie obowiązująca wersja pochodzi z 10.02.2022

2. FerFk - jeżeli nie korzystacie Państwo ze znacznika WSTO_EE (wewnątrzwspólnotowa sprzedaż na odległość towarów, które w momencie rozpoczęcia ich wysyłki lub transportu znajdują się na terytorium kraju, oraz świadczenia usług telekomunikacyjnych, nadawczych i elektronicznych, o których mowa w art. 28k ustawy, na rzecz podmiotów niebędących podatnikami, posiadających siedzibę, stałe miejsce zamieszkania lub miejsce pobytu na terytorium państwa członkowskiego innym niż terytorium kraju), aktualnie obowiązująca pochodzi również co najmniej z 10.02.2022. W przypadku stosowania oznaczenia WSTO_EE prosimy zgłosić się po nową wersję z dnia 18.02.2022

JPK_VAT w nowym Polskim Ładzie

09 luty, 2022

Całkiem niedawno uporaliśmy się z Polskim Ładem w obszarze płacowym. Obecnie przygotowaliśmy wersje aplikacji systemu Ferrodo do generowania nowych plików JPK_VAT. Nowy schemat został opublikowany w styczniu 2022 i dotyczy deklaracji składanych za okres od stycznia 2022.
W związku z tym zaplanowaliśmy webinarium, podczas którego niezależenie od przedstawienia wprowadzonych zmian, chcielibyśmy omówić najczęściej występujące niejasności podczas generowania deklaracji, a w szczególności składania korekt.

Plan szkolenia:
1. Deklaracja VAT 7 i ewidencja dokumentów VAT - zasady, prowadzenie dokumentacji, zmiany.
2. Konfiguracja i uprawnienia w systemie Ferrodo związane z korygowaniem dokumentów.
3. Export plików XML z modułów handlowo-usługowych.
4. Tworzenie deklaracji, a naliczanie ewidencji w systemie Ferrodo (Rejestr Vat i KPiR).
5. Scalanie ewidencji - różne systemy.
6. Eksport do XML - weryfikacja zapisów i ewentualna korekta błędów.
7. UPO i wydruki deklaracji w Ferrodo.
8. Korekty dokumentów, a korekty ewidencji w systemie Ferrodo.
9. Korekty deklaracji VAT.
10. Różnice w działaniach dla deklaracji miesięcznej i kwartalnej.
11. Odpowiedzi na pytania.

Data: 16.02.2022r, godzina 10:00, czas trwania ok. 90 min (z możliwością przedłużenia w przypadku dużej ilości pytań).

Wszystkich zainteresowanych udziałem w szkoleniu prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta celem zapisania się na webinarium.

"Polski Ład" od nowa, czyli pierwsza dogrywka

20 stycznia, 2022

W nawiązaniu do poprzedniej wiadomości chcielibyśmy zaprosić Państwa na webiarium poświęcone zmianom w oprogramowaniu związanym z Rozporządzeniem z dnia 7 stycznia 2022. Słowo zmianom delikatnie mówiąc nie do końca oddaje skalę problemu, ponieważ powyższe Rozporządzenie komplikuje algorytmy systemów HR-wych w skali dotąd niespotykanej i jest zdecydowanie bardziej pracochłonne niż wszystkie poprzednie wprowadzające tzw. "Polski Ład". Dlatego tym bardziej zachęcamy do udziału w szkoleniu.

Uprzedzamy jednak, że podczas webinarium nie odpowiemy na nurtujące wszystkich podatników szekspirowskie pytanie: "Stosować, czy nie stosować".

Projekt szkolenia:
1. Nowy mechanizm obliczania i poboru zaliczek na PIT na podstawie rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 7 stycznia 2022 r. w sprawie przedłużenia terminów poboru i przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych (Dz.U. poz. 28).
- wprowadzenie merytoryczne
- zasada działania
- przykłady praktyczne
2. Obsługa Rozporządzenia w programie Fer4HR
- prezentacja i omówienie zmian w programie (nowe pola i funkcje)
- przykłady praktyczne
3. Odpowiedzi na pytania.

Data: 26.01.2022r, godzina 10:00, czas trwania ok. 90 min (z możliwością przedłużenia w przypadku dużej ilości pytań).

Wszystkich zainteresowanych udziałem w szkoleniu prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta celem zapisania się na webinarium.

Komunikat dotyczący Rozporządzenia Ministra Finansów z 7.01.2022

12 stycznia, 2022

W związku z wydanym w minioną sobotę Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 7.01.2022 r. w sprawie przedłużenia terminów poboru i przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych, informujemy, że podobnie jak inni dostawcy oprogramowania klasy ERP, analizujemy obecnie skutki wprowadzanych zmian na nasze oprogramowanie. Ze względu na złożoność i niejednoznaczność wprowadzonych przepisów nie możemy jeszcze podać konkretnego terminu, kiedy niezbędne modyfikacje zostaną wykonane. Nie analizujemy obecnie zasadności wprowadzonych przepisów oraz ich zgodności z Konstytucją RP, a także zasadami poprawnej legislacji, lecz skupiamy się na możliwości szybkiej adaptacji algorytmów w oprogramowaniu.

Będziemy Państwa na bieżąco informować o postępach prac.

W świetle tych wydarzeń tym bardziej zachęcamy do udziału w naszym szkoleniu, które odbędzie się 18.01.2022. W założeniu szkolenie miało obejmować tylko rozliczenie deklaracji PIT za rok 2021 oraz omówienie pierwszych doświadczeń związanych z "Polskim Ładem". Jak widać życie po raz kolejny potrafi zaskoczyć nas wszystkich wydarzeniami, których nie potrafiłby sobie wyobrazić nikt, włącznie z obdarzonym ogromną wyobraźnią twórcą literatury sciente-fiction.

Wszelkie pytanie merytoryczne dotyczące zasad stosowania rozporządzenia prosimy kierować do Ministerstwa Finansów, które organizuje codzienne spotkania online: Webinar

PIT-ologia, czyli jak szybko i sprawnie wysłać PIT-y za 2021 rok

05 stycznia, 2022

Ze względu na pojawiające się często wątpliwości jak prawidłowo wysłać deklaracje PIT za miniony rok przygotowaliśmy, krótkie zdalne szkolenie w formie webinarium:

Informacje podatkowe PIT w programie Fer4HR w wersji 1.75.0.

Projekt szkolenia:
1. PIT-11(27) za 2021, deklaracja roczna o zaliczkach PIT-4R(12) za 2021
2. Omówienie najczęściej pojawiających się trudności przy PIT-11
3. Polski Ład w rozliczeniach wynagrodzeń wypłacanych w 2022 roku - najczęściej zadawane pytania z obszaru kadr i płac
4. Odpowiedzi na pytania (również w trakcie webinarium w formie aktywnego czatu)

Data: 18.01.2022 r, czas trwania ok. 60 min

Wszystkich zainteresowanych udziałem w szkoleniu prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta celem zapisania się na webinarium.

Nowy JPK_VAT

30 grudnia, 2021

W związku ze zmianą wybranych oznaczeń w pliku JPK_VAT, które będą obowiązywać od 01.01.2022 (w deklaracji za styczeń 2022), przygotowaliśmy w systemie Ferrodo niezbędne modyfikacje.

Dotyczą one między innymi nowych oznaczeń transakcji:
- WSTO_EE - dotyczy wewnątrzwspólnotowej sprzedaży na odległość, które w momencie rozpoczęcia ich wysyłki znajdują się na terytorium kraju oraz świadczenia usług telekomunikacyjnych, nadawczych i elektronicznych, o których mowa w art. 28k ustawy, na rzecz podmiotów niebędących podatnikami, posiadających siedzibę, stałe miejsce zamieszkania lub miejsce pobytu na terytorium państwa członkowskiego innym niż terytorium kraju

- IED - (Interfejs Elektroniczny Dostawca). Monitorowanie dostaw towarów, o których mowa w art. 7a ust. 1 i 2 ustawy o VAT, dokonywanych przez podatnika ułatwiającego te dostawy, który nie korzysta z procedury szczególnej, dla których miejscem dostawy jest terytorium kraju.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta celem przygotowania nowego oprogramowania.

Ferr4HR - Polski Ład

21 grudnia, 2021

Miło nam poinformować, że jako jedni z pierwszych wydaliśmy najnowszą aktualizację naszego programu Fer4HR, przystosowaną do obsługi tzw. "Polskiego Ładu"

Wersja ta umożliwi Państwu praktyczne zastosowanie rewolucyjnych zmian przewidzianych
w „Polskim Ładzie” w zakresie rozliczeń pracowniczych oraz umów cywilnoprawnych.

Już od 1 stycznia 2022 r.:
- zamiany parametrów podatkowych (podwyższenie kwoty wolnej i progu podatkowego)
- likwidacja odliczenia składki zdrowotnej
- ulga dla „klasy średniej”
- nowe kategorie zwolnień podatkowychWersja jest już dostępna dla naszych klientów.

ELO ECM Kongres

16 października, 2019

Zapraszamy do bezpłatnego udziału w konferencji:
"ELO - Przyszłość jest cyfrowa".

Szczegóły

IT Future Expo

20 września, 2018

Wszystkich którzy chcą bliżej poznać naszą firmę.
Zapraszamy już 20-tego września na targi "IT Future Expo".
Będziemy na Was czekać na stoisku nr 67.Szczegóły

25 urodziny już w czerwcu 2017

Styczen, 2017

Z okazji obchodów naszych 25 urodzin przygotowaliśmy mnóstwo promocji i atrakcji. Szczegóły już wkrótce na naszych stronach i facebooku.

Zmiany w JPK

Grudzień, 2016

W związku obowiązującymi przepisami dotyczącymi generowania Jednolitego Pliku Kontrolnego w systemach informatycznych - uruchomiliśmy taką funkcjonalność także w naszym systemie